Pentru împătimiții curselor auto desfășurate în peisaje de vis, Raliul Maramureșului (29-30 mai) rămâne cu siguranță unul dintre favorite.
Ultima data când liniștea de pe serpentinele Gutâiului a fost întreruptă de motoarele turate la maximum și de scârțâitul roților a fost acum 14 ani.

rally-maramures

După îndelungata perioadă de pauză, campionatul național de raliuri s-a bucurat din nou de peisajele fantastice ale traseului maramureșean, care a numărat în total peste 580 de kilometri.

George Marinescu, la bordul Peugeotului sponsorizat de NetBet, a obținut locul 6 in clasamentul Rally 2 si locul 1 al categoriei A3. George Marinescu rămâne în continuare lider al clasamentului Rally 2.
În weekendul 11-12 iunie, urmează Raliul Argeșului, unde echipajul susținut de NetBet pornește cu gândul la victorie.